هر آنچه که باید راجع به رنگ سال ۲۰۲۰ بدانید

عباس اسماعیلی 1 سال پیش 0 دقیقه مطالعه
color-of-year-2020
امسال هم مثل هر ساله در تاریخ چهارم دسامبر کمپانی PANTONE رنگ سال را اعلام کرد : PANTONE 19-4052 یا آبی کلاسیک رنگ برگزیده سال ۲۰۲۰ است .

نگذارید کلمه «کلاسیک» ی که به آن چسبیده گولتان بزند ! در ابتدا ممکن است کمی نا امید شده باشید ، اما به شما اطمینان میدهیم که این رنگ بهتر از آنیست که فکرش را کنید ! خانواده رنگ آبی، محبوب ترین خانواده رنگی دنیاست و هرکسی به نوع خودش با این رنگ در ارتباط است.لاری پرسمن،مدیر عامل کمپانی PANTONE می گوید: رنگ ها،بیان کننده احساسات ما هستند و این آبی خاص،نشان دهنده نیاز ما به آرامش،تعادل،اعتماد،توازن و ثبات است ؛ در این برهه از زمان که در حال وارد شدن به دهه جدیدی هستیم دوست داریم احساس امنیت کنیم .

انتخابی رنگ مانند این نوع خاص آبی، انتخابی بسیار فکر شده بوده و کاملا همسو با ارزش پایان بخشیدن به مصرف گرایی است. این نوع آبی از مد نخواهد افتاد و به راحتی با رنگ های دیگر ست می شود و ظاهری دلنشین و شیک را ایجاد میکند. همچنین لتریس ایسمن رئیس اجرایی این کمپانی،در وصف انتخاب این رنگ این گونه میگوید : ما در زمانی زندگی میکنیم،که برای ادامه دادن ، بیش از هر چیزی به اعتماد و ایمان احتیاج داریم. نوعی ثبات و اعتماد به نفس در این رنگ هست،سایه ای از رنگ آبی که همیشه می توان به آن اعتماد کرد.سایت PANTONE در ارتباط با رنگ سال این گونه می نویسد :
پروسه انتخاب رنگ سال توسط کمپانی ما،نیاز مفرط به بررسی کارشناسان «ترند» دارد. برای رسیدن به این رنگ کارشناسان ما، تمام حرفه های دنیا، از فشن گرفته تا صنعت گردشگری، مدیا و ... ، نوع زندگی مردم و موقعیت اجتماعی - اقتصادی حاکم بر دنیا و شرایط محیط زیست و ... را با دقت، برای الهام گرفتن بررسی می کند.
این الهام ها ممکن است برگرفته از بافت های مختلف، پارچه ها، شبکه های اجتماعی و حتی مراسم های مهم ورزشی باشند و به عبارتی هر چیزی که باعث شود توجه مردم جهان جلب آن شود.

با هم نگاهی بندازیم به استایل های جالب که این رنگ در آن ها استفاده شده

این رنگ آبی، به آسانی ست کردن رنگ طوسی، کنار رنگ های دیگر براحتی مینشیند . با هم با بررسی کردن استایل های مختلف، به چند پالت رنگی برای تشکیل استایل با این رنگ دست خواهیم یافت.

ترکیب آبی کلاسیک + سفید + قرمز/زرشکیترکیب آبی کلاسیک + شتری/آجری + سفیدترکیب آبی کلاسیک + صورتی + نارنجی/زرد

ترکیب آبی کلاسیک + زرد + قرمز(موندریان)
مطالب مرتبط