نکاتی درباره ست کردن رنگ کفش با کت و شلوار

بنیامین هژبری 3 سال پیش 5 دقیقه مطالعه
ست کردن رنگ کفش با کت
آقایان شیک پوشی که به ظاهر خود اهمیت می دهند به دنبال آن هستند که همیشه آراسته و مرتب به نظر برسند. و به همین خاطر همیشه دنبال یافتن بهترین ترکیب ها برای لباس های خودشان می گردند. یکی از مسائلی که به بهبود ظاهر شما کمک می کند طریقه ست کردن رنگ کفش با کت و شلوار است. کت و شلوار پوششی است که اغلب برای محیط های رسمی یا مجالس مورد استفاده قرار می گیرد. با در نظر داشتن همین موضوع طبیعی است که همه خواهان این باشند که در چنین موقعیت هایی ظاهری عالی و موجه داشته باشند. در این مطلب قصد داریم نکاتی درباره ست کردن رنگ کفش با کت و شلوار به شما یاد بدهیم تا با کمک آنها به این هدف دست پیدا کنید و در مجالس و محیط های رسمی بدرخشید. پس تا انتها همراه ما باشید!

چه کفش هایی را با کت و شلوار بپوشیم؟

بیایید قبل از آنکه در مورد رنگ ها صحبت کنیم اول ببینیم که کدام کفش ها برای استفاده همراه با کت و شلوار مناسب هستند. انواع کت و شلوار به چند دسته تقسیم می شود که مهم ترین آنها عبارتند از:

  • مجلسی
  • اداری
  • اسپورت

علیرغم تفاوت هایی که این کت ها با یکدیگر دارند باید بدانید که در کل کت و شلوار یک حالت رسمی به شخص می بخشد. (حتی اگر نوع اسپرت آن را انتخاب کرده باشید.) پس کفشی هم که قرار است با آن ست شود بهتر است حالتی رسمی داشته باشد.

بهترین کفش ها برای ست کردن با کت و شلوار، کفش های چرمی مدل کلاسیک و آکسفورد است. به ویژه برای کت و شلوارهای مجلسی، این نوع کفش بسیار مناسب خواهد بود. برای کت های اداری هم می توانید، بسته به سلیقه خودتان، هم از کفش های پاشنه دار و کلاسیک و هم از کفش های طبی و پیاده روی استفاده کنید. در آخر برای کت های اسپرت که حالت انعطاف پذیری بیشتری نسبت به دیگر مدل ها دارند، کفش های اسپورت و ورزشی نیز (علاوه بر موارد بالا) مناسب هستند. البته به شرطی که اصول پوشیدن آنها به همراه کت و شلوار رعایت شود.

چکمه ها و بوت ها به هیچ وجه گزینه های خوبی برای استفاده در کنار کت و شلوار نیستند. در این بین نیم بوت ها یک استثنا به شمار می آیند. اما توجه داشته باشید که نیم بوت شما باید ساق کوتاه و حداکثر تا مچ پا باشد وگرنه ترکیب جالبی را به وجود نمی آورد.

بیشتر بخوانید: چند ترکیب رنگ مناسب و ایده آل برای آقایان

حالا که این نکات کلی را می دانید وقت آن رسیده تا بی معطلی به سراغ اصل ماجرا برویم.

چند نکته برای ست کردن رنگ کفش با کت و شلوار

ست کردن کفش با کت

ست کردن کفش مشکی با کت و شلوار

اول به سراغ رنگی برویم که ست کردن آن با کت و شلوار راحت تر است. کفش های مشکی یک مزیت بزرگ دارند و آن این است که می توان تقریبا با همه کت و شلوارها آن را ست کرد. کمتر رنگی در کت و شلوارها پیدا می شود که با مشکی همخوانی نداشته باشد. ولی این قاعده در مورد کت و شلوار مشکی صدق نمی کند. اگر قصد دارید برای کت و شلوار مشکی خودتان کفش مناسب تهیه کنید حتما کفش مشکی بگیرید چرا که رنگ های دیگر به هیچ عنوان با آن سازگار نیستند.

ست کردن کت با رنگ کفش

همین مسئله در مورد کت های رنگ زغالی هم صدق می کند. مناسب ترین رنگ کفش برای زغالی نیز مشکی است. به بیان دیگر طبق یک قانون کلی: رنگ کفش باید یک درجه از رنگ کت و شلوار تیره تر باشد. شما با در نظر گرفتن همین نکته می توانید به راحتی رنگ های مناسب را پیدا کنید.

کفش قهوه ای سوخته

بعد از مشکی رنگ قهوه ای سوخته دومین رنگی است که می تواند با تقریبا تمامی ترکیب ها (به غیر از مشکی و زغالی) همخوانی داشته باشد. رنگ های سورمه ای، خاکستری، نیلی، کرمی و… همگی با قهوه ای یک ترکیب جالب و عالی تشکیل می دهند. پس اگر از افرادی هستید که مشکی را نمی پسندند تنها با عوض کردن رنگ کت و شلوارتان می توانید کفش قهوه ای را جایگزین مشکی کنید.

تنها نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید در مورد کت های قهوه ای است. اگر قصد دارید یک ترکیب سراسر قهوه ای را انتخاب کنید حتما کت و شلواری بخرید که یک درجه روشن تر از کفشتان باشد در غیر این صورت نتیجه خوبی به دست نمی آورید. یک استثنای بزرگ هم در این میان وجود دارد که باید آن را بدانید: کت و شلوار قهوه ای با کفش مشکی اصلا همخوانی ندارد. پس در انتخاب خود دقت کنید!

قهوه ای روشن

ست کردن کفش قهوه ای با کت

پیشنهاد بعدی قهوه ای روشن است. کفش هایی به این رنگ را می توانید با کت و شلوارهای خاکستری روشن، کرمی، زیتونی، سفید و حتی نیلی ست کنید. این ترکیب علاوه بر اینکه استایل جذابی را پدید می آورد برای فصول گرم سال نیز بسیار مناسب است. رنگ های شاد یک مزیت دیگر هم دارند و آن این است که شادابی و نشاط درونی شما را افزایش می دهند و اغراق نیست اگر بگوییم یک بمب انرژی هستند. فقط کافی است یک بار از ترکیب رنگ روشن استفاده کنید تا متوجه تاثیر مثبت آن برا حالات روحی خودتان بشوید.

ست کردن کفش رنگ روشن و سفید با کت و شلوار

در پایان می رسیم به غیر قابل انعطاف ترین رنگی که می شود برای ست کردن رنگ کفش با کت و شلوار پیدا کرد. کفش سفید درست مثل کت و شلوار مشکی است که تنها گزینه های محدودی برای انتخاب به شما می دهد. تنها کت و شلوار سفید مناسب این رنگ است چون هیچ رنگ دیگری را پیدا نمی کنید که از آن روشن تر باشد. با کمی ارفاق می شود از رنگ کرمی هم در کنار آن استفاده کرد ولی همچنان سفید انتخاب اول شما محسوب می شود.

این درست همان دلیلی است که کفش های اسپورت چندان مناسب کت نیستند. چون اغلب کتانی ها با ترکیب های روشن و شاد تولید می شوند. همین مانع بزرگی برای آنها به حساب می آید. اگر بخواهید تیپ اسپورت را انتخاب کنید بهتر است کت تک یا اسپورت را در کنار کفش ورزشی بپوشید تا استایل شما حالتی نیمه رسمی پیدا کند.

ست کت سفید

این موارد مهم ترین نکاتی بودند که در راهنمای ست کردن رنگ کفش با کت و شلوار می شد به آن اشاره کرد. امیدواریم که برای شما مفید بوده باشند. امتیاز دادن به این مطلب را فراموش نکنید و اگر پیگیر اخبار دنیای مد هستید در خبرنامه ژومنت عضو شوید!

امتیاز شما ثبت شد.
0.0 از 5
0 0