ست رنگ سبز با لباس های رنگ مختلف

بنیامین هژبری 3 سال پیش 5 دقیقه مطالعه
ست رنگ سبز
رنگ سبز یکی از رنگ های جذاب و دوست داشتنی است که طرفداران بسیاری دارد. در این مطلب قصد داریم در مورد ست رنگ سبز با رنگ های دیگر صحبت کنیم و کمی هم راجع به روانشناسی رنگ ها بخوانیم. پس اگر به این موضوع علاقه مند هستید خواندن این مطلب را از دست ندهید!

نکاتی در مورد روانشناسی رنگ سبز

حتما شما هم این اصطلاح را این روزها شنیده اید. شاخه جدیدی از علم روانشناسی امروزه به بررسی طیف های رنگی مختلف می پردازد که به آن "روانشناسی رنگ ها" می گویند. به شکل خلاصه باید گفت که دانشمندان کشف کردند که اثرات رنگ ها بر اشخاص مختلف می تواند متفاوت باشد و برداشت هر شخص از یک رنگ خاص با توجه به تیپ شخصیتی که دارد با فردی دیگر تفاوت هایی دارد. همچنین رنگ ها می توانند ترغیب کننده باشند و به یک نیروی محرکه تبدیل شوند. برای همین است که برخی شرکت ها از رنگ های خوراکی در مواد غذایی استفاده می کنند. یا مثلا داروهای مختلف را می بینید که رنگ های آنها با یکدیگر متفاوت است. حتی علائم راهنمایی و رانندگی و بسیاری از موارد دیگر که در زندگی روزمره با آنها رو به رو می شویم.

از دید علم تجربی

به طور کلی ترکیب رنگ سبز انسان را به یاد طبیعت، سرزندگی و طراوت می اندازد. مطالعات علم تجربی نشان داده چشم انسانها این طیف رنگی را بهتر از سایر رنگ ها می بیند و تشخیص می دهد. این موضوع ریشه در نظریه تکامل دارد. انسان های اولیه برای بقا در محیط های سرسبز و پر از درخت می بایست قادر به تشخصیص حیوانات خطرناک می بودند. به مرور دقت و توجه مداوم آنها باعث شد تا نسل های بعدی تکامل پیدا کرده و ترکیب رنگ سبز را بهتر از سایر طیف ها درک کنند. اما بیایید بیش از این وقت را تلف نکنیم و به ست رنگ سبز و چگونگی انتخاب لباس مناسب برای آن بپرداریم.

رنگ سبز همانطور که می دانید از زرد و آبی به دست می آید. باید بدانید برای ست کردن لباس با رنگ سبز هر چه از رنگ های روشن تر استفاده کنید حس هیجان و سرزندگی را در شما به وجود می آورد. و از طرف دیگر هر چه به سمت سبز تیره و طیف آبی نزدیک شوید حالتی آرامش بخش برای شما تداعی خواهد شد. حالا بیایید به سراغ رنگ هایی برویم که با لباس های سبز رنگ همخوانی بیشتری دارند.

ست رنگ سبز تیره و روشن

ست رنگ سبز تیره و روشن

بیایید اول از حالت های راحت تر شروع کنیم. چه ترکیبی بهتر از ادغام سبز تیره و روشن با یکدیگر؟ همانطور که گفتیم سبز تیره حالتی آرامش بخش دارد و هوش و خرد را یادآوری می کند. تصور کنید که اگر بخوایم رنگ روشن تر سبز را در کنار آن قرار بدهیم چه حالت زیبایی پدید خواهد آمد! برای اینکه بتوانید با ست رنگ سبز تیره و روشن یک استایل جذاب و بی نظیر به وجود بیاورید پیشنهاد ما این است که از سبز لیمویی در کنار تیره استفاده کنید. این ترکیب شور و انرژی درونی شما را بالا برده و همچنین حالتی از وقار و بزرگی را به نمایش می گذارد.

ست رنگ سبز با قرمز

ست رنگ سبز و قرمز

تضاد این دو رنگ همواره مورد توجه بوده است. به نوعی این دو طیف رنگی همیشه نقطه متقابل یکدیگر بوده اند و در عین حال مکمل یکدیگر محسوب می شوند. این مسئله یک پارادوکس جالب را پدید می آورد. اگر تمایلی ندارید که رنگ های غیر معمول را با هم ترکیب کنید این گزینه یک انتخاب کاملا مناسب برای شماست. لباس های سبز رنگتان را با قرمز ست کنید و نتیجه را خودتان ببینید.

رنگ بنفش

رنگ بنفش و سبز

جالب است بدانید که در گذشته تنها افراد صاحب قدرت و اشراف بودند که از رنگ بنفش استفاده می کردند. به همین خاطر این رنگ تبدیل به نمادی برای قدرت، شکوه و عظمت شده است. اگر لباس های رنگ بنفش را با رنگ سبز ست کنید یک ترکیب جالب را به وجود می آورید که از سوی دیگران حس احترام را نسبت به شما ایجاد می کند. این ترکیب به خصوص برای مجالس و مهمانی ها توصیه می شود. اما یک نکته را در نظر داشته باشید که اگر سبز تیره را انتخاب کرده اید از رنگ یاسی به عنوان رنگ دوم استفاده کنید. یاسی با سبز تیره همخوانی بیشتری دارد.

ترکیب مشکی

ترکیب رنگ مشکی و سبز

یک پیشنهاد دیگر برای شما ست رنگ سبز با مشکی است. این دو رنگ به خوبی با یکدیگر سازگاری دارند و ترکیبی به وجود می آورند که واقعا طرفدار آن خواهید شد! به ویژه برای محیط های رسمی لباس سبز و مشکی یک انتخاب هوشمندانه به شمار می رود. این ترکیب برای فصل گرم سال یعنی تابستان بسیار ایده آل است.

ست رنگ سبز با خاکستری

ست رنگ سبز با خاکستری

اگر بخواهید از رنگ های شاد و روشن کمی فاصله بگیرید ست رنگ سبز با خاکستری را به شما توصیه می کنیم. این ترکیب نیز برای محیط های رسمی بسیار ایده آل و مناسب است. اگر بخواهید حالتی پویاتر به آن بدهید پیشنهاد ما این است که از اکسسوری های رنگ روشن مثل نارنجی یا زرد استفاده کنید.

سبز و صورتی

سبز و صورتی

مطالبی را که در مورد رنگ قرمز گفتیم به یاد دارید؟ صورتی هم به نوعی با قرمز قرابت هایی دارد و به همین خاطر برای ست رنگ سبز بسیار مناسب است. صورتی تجسم لطافت، زیبایی و احساسات رومانتیک و عاشقانه است. خانم ها از طرفداران اصلی این رنگ هستند. صورتی در عین حال یک مزیت بزرگ نیز دارد. برای ست کردن رنگ ها یکی از موضوعاتی که بسیار اهمیت دارد رنگ پوست اشخاص است. برخلاف بسیاری از رنگ ها اما صورتی با هر رنگ پوستی سازگاری دارد. ترکیب لباس های رنگ سبز با صورتی را برای گردهمایی های دوستانه و غیر رسمی انتخاب کنید و زیبایی آن را خودتان قضاوت کنید.

زرد؛ یک بمب انرژی!

در روانشناسی رنگ ها، زرد برای جلب توجه و بیشتر دیده شدن مورد استفاده قرار می گیرد. زرد به خصوص برای فصل تابستان انتخاب خیلی خوبی است چرا که گرمای خورشید را در به خاطر می آورد. همچنین انرژی فوق العاده این رنگ بر روحیات شما نیز تاثیر مثبتی می گذارد. این ترکیب جوان پسند و عالی را در مجالس استفاده کنید و مثل خورشید در بین دیگران بدرخشید!

ترکیب رنگ سبز و زرد

شما در مورد ترکیب های مناسب با سبز چه فکر می کنید؟ به نظر شما کدام رنگ ها ترکیب خوبی با سبز پدید می آورند؟ نظرات خودتان را با ما در میان بگذارید.

امتیاز شما ثبت شد.
0.0 از 5
1 0