کالکشن کروز 2020 شنل ؛ وقتی دیگر لاگرفلد نیست

بنیامین هژبری 2 سال پیش 3 دقیقه مطالعه
کالکشن کروز 2020 شنل
برند شنل، برندی لوکس است که همیشه در صنعت مد و لباس پیشتاز بوده که همه ی اینها بدون کارل لاگرفلد اسطوره ی طراحی لباس امکان پذیر نبود. او به مدت ۳۰ سال در این برند فعالیت داشت، و کالکشن های بی نظیری را خلق کرد. اما با فوت لاگرفلد تمام کسانی که طرفدار این برند هستند، نگران سرنوشت شنل شدند. سوالی که برای آن ها ایجاد شد این بود که؛ آیا این برند می تواند بدون کارل با قدرت ادامه دهد یا خیر؟ در کالکشن کروز 2020 شنل به پاسخ این سوال خواهیم رسید.

کالکشن کروز شنل

چندی پیش اعلام شد که دستیار کارل ، ویرجینی ویارد ، به عنوان طراح اصلی این شرکت در نظر گرفته شده. او که مدت طولانی ای همکار لاگرفلد بود به عنوان بهترین انتخاب برای این برند بود تا بتواند کمی از جای خالی کارل لاگرفلد را پر کند.

ویرجینیا ویارد شنل
ویرجینیا ویارد در انتهای فشن شو کروز شنل

در مطلب امروز اولین کالکشن کروز برند شنل را بدون حضور کارل لاگرفلد مشاهده می کنیم که طراحیِ این برند تمام آن به عهده ی ویرجینیا ویارد بوده است.

در کالکشن کروز 2020 شنل چه گذشت؟

راجع به این کالکشن در رسانه ها نظریه های زیادی داده شد؛ بسیاری بر این باور بودند که برند شنل همچنان قدرت گذشته را دارد و بسیاری دیگر مخالف با این نظر بودند. کارل لاگرفلد همیشه کالکشن های خود را در مکان های خاص و با تم خاصی مانند ساحل، فرودگاه یا سوپرمارکت و … برگزار می کرد. که در کالکشن کروز ۲۰۲۰ ورجینیا ویارد تصمیم گرفت به این موضوع وفادار بماند و کالکشن خود را در ایستگاه قطار در پاریس برگزار کرد. به گفته ی شرکت شنل دلیل انتخاب این مکان “شروعی برای یک ماجراجویی” بود.

ایستگاه قطار برند شنل

ویارد امضای برند شنل را که از زمان کوکو شنل به وجود آمده و کارل آن را ادامه داده در این کالکشن استفاده کرد که شامل کت و شلوار با پارچه ی پشمی است که تا اینجا، ویارد، به سبک طراحی کارل لاگرفلد پایدار بوده.

البته در این کالکشن عنصر زنانگی بیشتر برجسته شده مانند پاپیون، کمربند های ظریف و بولیز.

کالکشن کروز برند شنل پاپیون

تعدادی از لباس ها از دهه ی ۸۰ الهام گرفته شده اند. از ژاکت های رنگ روشن گرفته تا شلوار با لوگوی شنل و کت های بلند پشمی.

کالکشن کروز الهام گرفته از دهه 80

در دسته ای دیگر رنگ های پاستلی و پارچه های پوپلین غالب بود که شامل ژاکت، شلوار و پیراهن بود.

کالکشن کروز 2020 شنل رنگ های پاستلی

مانند کالکشن های اخیر شاهد استفاده از رنگ های کلاسیک مانند سیاه و سفید هستیم.

کلکشن کروز شنل سیاه و سفید

شوی این برند همراه با یک پیراهن سیاه و سفید همراه با گل های برجسته به صورت تکه دوزی به عنوان آخرین لباس که بسیار چشمگیر و برجسته بود، به پایان رسید.

کالکشن شنل پیراهن گل دار

کیف های کروز شنل

مثل همیشه همه کسانی که در این فشن شو حضور داشتند، منتظر ظهور کیف های شنل بودند. ویارد به کیف های کلاسیک این برند عنصر جدیدی مانند دسته دایره وار اضافه کرد.

کیف دستی برند شنل

کیف ها حالت اسپرت بیشتری پیدا کردند و بند کیف ها مانند گذشته طنابی بودند.

کیف برند شنل کالکشن کروز

کوله پشتی برند شنل
کوله پشتی با ۳ تا قسمت کوچکتر در جلوی آن

و البته همانند گذشته شاهد امضای برند شنل هستیم که شامل رنگ های روشن است.

کیف دوشی برند شنل

سخن آخر

به نظر من این که ورجینیا ویارد در اوایل حرفه ی خود، پیرو راه کارل لاگرفلد است کاری بسیار منطقی و درست بنظر می آید. برای این که مخاطبان این برند با نبود کارل کنار بیایند و ویرجینیا را قبول کنند، زمان نیاز دارند. اما بعد از مدتی احتمالا ویارد سبک خودش را کاملا در لباس هایش استفاده خواهد کرد.

کالکشن کروز 2020 برند شنل

با این حال ویارد سعی کرد که عناصر جدیدی را به این کالکشن به صورت نامحسوس اضافه کند، تا امضای شخصی خودش را همراه با امضای کارل لاگرفلد به صورت همزمان داشته باشد. این کالکشن نشان دهنده این بود که ویارد در دست های خوبی آموزش دیده و بهترین فرد برای جایگزینی کارل است. زیرا شاهد این هستیم که مانند کالکشن های گذشته این کالکشن هم بسیار زیبا و قدرتمند بود.

امتیاز شما ثبت شد.
0.0 از 5
0 0