هفته های مد هم تحت تاثیر کرونا ویروس قرار گرفت!

یاسی واحدی 1 ماه پیش 0 دقیقه مطالعه
coronavirus.fashionweek
تهدید رو به رشد coronavirus دنیای مد لوکس از میلان تا پاریس را تعقیب می کندو یک بحران واقعی برای طراحان ، خرده فروشان و خریداران ایجاد کرده است!

پاسکال موراند،رئیس اجرایی de la mode گفت : مشکل ما صندلی های خالی در شو هانیست،این چیزی ایست که در نمایشگاهها اتفاق می‌افتد،عدم قطعیت شرایط و نداستناوضاع حال است که معنی دارد،طراحان گفتند كه سفارشات این فصل كاهش یافته است.
مدیران شرکتها اظهار کردند،نه تنها برای شرکتهای بزرگی مانند والنتینو ، لویی ویتون وتاد بلکه برای خانه های مستقل کوچکتر و به ویژه برای کسانی که تولید آنها حتی تا حدودی در چین صورت می گیرد مشکل ایجاد شده استدر تلاش برای متوقف کردن شیوع ویروس هزاران 
کارخانه چینی که قبلاً در طول جشن سال نو میلادی تعطیل شده اند ، هنوز بازگشایی نشده اند و تولید بسیاری از کمپانی های مد را که در کشور نمونه وکالاهای تولیدی تولید می کنند ، به حالت آماده باش قرار گرفته انددر حال حاضر هزینههای قابل توجهی از تأخیر در سفارشات و تأخیر در تدارکات در نظر گرفته شده است ، وهمچنین یک تهدید جدی برای تجارت جهانی پیش بینی شده است!

خبرهای زیادی از مالکان برندهای معروف دراین باه منتشر شده است به‌طور مثال با بالا گرفتن خطر شیوع ویروس جدید کرونا یا کووید – ۱۹ در ایتالیا، رژه مد جورجو آرمانی در هفته مد میلان در سالنی خالی و بدون مهمان برگزار شد.  

جورجو آرمانی یکی از نمایش‌ها را لغو و مجموعه جدید پاییزه زمستانه خود را به‌صورت دیجیتالی در تارنمای رسمی‌اش به‌صورت زنده پخش کرد تا سلامت مردم به خطر نیفتد.

این نخستین باری بود که طراح ۴۵ ساله ایتالیایی نمایش خود را به دلیل نگرانی از به خطر افتادن سلامت مردم لغو می‌کند.

آرمانی در پایان نمایش اینترنتی‌اش، به سنت رژه‌های مد واقعی روی صحنه آمد و جلو تماشاگران مجازی خود تعظیم کرد.

ترس از ابتلا به کووید – ۱۹ هفته‌های مد در شهرهای مختلف را تحت‌الشعاع قرار داده‌ است. هفته مد شانگهای که قرار بود در دوم ماه مارس آغاز شود تا اطلاع ثانوی لغو شد.

دست کم هزار خبرنگار، خریدار، و طراح چینی از شرکت در رویدادهای مد محروم ماندند. خریداران چینی به دلیل پول زیادی که خرج لباس و کیف و کفش می‌کنند، نقش پررنگی در موفقیت صنعت مد در دنیا دارند.

مطالب مرتبط