مجموعه‌ای از دل یونان باستان ؛ مروری بر جدیدترین لباس های کاترانزو

بنیامین هژبری 2 ماه پیش 0 دقیقه مطالعه
مروری بر جدیدترین لباس های کاترانزو
در مطلب امروز نگاهی خواهیم داشت به کالکشن بهار تابستان مری کاترانزو، طراحی که شاید به خاطر معروف نبودن، نامش را نشنیده باشید. اما کالکشن بهار تابستان وی سر و صدای زیادی در دنیای مد و فشن به راه انداخت. مری کاترانزو، طراح لباسی یونانی است و برای این کالکشنش تصمیم گرفت که به گذشته ی خود بازگردد. ” این کالکشن بزرگداشتی از گذشته ی یونان بود که زمان حال را برای ساخت چیزی در آینده تحت تاثیر قرار می دهد” مجموعه لباس های زیبایی که می بینید در معبد پوزیدون (ایزد دریاها) به نمایش گذاشته شد و الهام گرفته شده از یونان باستان است.

معبد پوزیدون

نمایش های مد اغلب زمان زیادی طول می کشد تا آماده شوند، اما دو و نیم هزار سال، زمان بیش از حد زیادی است برای منتظر دیدن یک نمایش است. سوالی که ایجاد می شود این بوده که بسیاری از برند های دیگر هویتشان به یونان بر می گردد، اما چرا هیچ کدام از آنها این ایده را اجرا نکرده اند؟ یعنی این ایده به ذهنشان نرسیده؟ بعید می دانم! کالکشن مری کاترانزو که در انتهای هفته مد اجرا شد در کنار معبد پوزیدون و دریای اژه به نمایش درآمد. برای این لباس ها و نمایش که خارج از مد و حتی زمان بود، کاترانزو تصمیم گرفت به ریشه، هویت، میراث و محل زاده شدنش برگردد.

کالکشن لباس

در آخر همه به ریشه و اصل خود بازمی گردیم

به جای اینکه مری لباس های قدیمی یونانی که به کیتون معروف هستند را به نمایش در آورد، تصمیم به دنباله روی راه خود گرفت. مجموعه ی لباس ها فقط بر اساس یک ایده آن هم یونان باستان نبود، بلکه بر اساس ایده های زیادی بنا شده بود؛ آن جنبه از یونان که مکانی با فرهنگ قابل توجهی است و بر هر ابعادی از زندگی مدرن تاثیر گذاشته، مد نظر طراح بوده است.

پیراهن سیاه و سفید

شیوه ای که مری کاترانزو لباس ها را گرد هم آورد پیچیده و هوشمندانه بود. حتی اکسسوری هایی که استفاده کرد، همگی در آخر به یونان بر می گشت. مانند همکاری او با بولگاری برند لوکس رومی که موسس آن یک فرد یونانی است. این برند گردنبند هایی با قیمت زیادی را به مری قرض داد که شبیه به جواهرات گذشته ی یونان بودند. همچنین مدل ها زمان بیرون آمدن از معبد صندل های تخت یونانی به پا داشتند.

طراحی لباس یونان باستان

تعدادی از لباس ها از الهه های یونان باستان الهام گرفته شده بود که چشم را به خود جذب می کرد. هر کدام از این لباس ها ویژگی های منحصر به فرد خودش را داشت؛ بعضی ها پارچه های دستباف داشتند و بعضی ها گلدوزی های خاص. نقطه ی اوج این نمایش لباس هایی بودند که بر روی آنها گفته های سقراط و ارسطو و عدد نامحدود Pi گلدوزی شده بود.

بعضی از لباس ها بیشتر اتزاعی بودند که از واژه های هارمونی و عدالت الهام گرفته شده بودند. اتمسفری که در این کالکشن و لباس ها برقرار بود برپایه عشق و علاقه بنا شده بود که باعث شد اشک در چشم های حضار آنجا نقش ببندد.

شما را به دیدن این کالکشن رویایی و برخواسته از ریشه ها دعوت می کنیم.

معبد پوزیدون

کالکشن لباس

لباس بنفش

لباس در معبد پوزیدون

کالشن مری کاترانزو

لباس قرمز از کالکشن بهار تابستان

کالکشن بهار تابستان

کت واک در معبد پوزیدون

پوزیدون ایز آب ها

پوزیدون خدای یونانیها

مطالب مرتبط