چرا این روزها مردان به آرایش کردن تمایل بیشتری نشان می دهند؟

یاسی واحدی 1 ماه پیش 0 دقیقه مطالعه
men’s fashion.fashion.makeup
Euromonitor پیش بینی می کند که بازار زیبایی مردان در سال جاری بیش از 49 میلیارد پوند ارزش داشته باشد ، چهار برابر افزایش از آنچه در سال 2015 به وجود آمد. یک دهه پیش نگرش نسبت به آن ، طنز ، شوخی و عصبانیت بود اما‌ در حال حاضر...

الکس دالی کسی که کمپانی MMUK(درباره زیبایی مردان) را در سال ۲۰۱۱ بنا نهاد،می گوید: در گذشته ارایش و زیبایی برای مردان موضوعی ناشناخته محسوب میشده و همه انها این تفکر ذهنی و کلیشه ای را که باید بدون اصلاح باشند را داشتند! تنها کاری که در جهت زیبایی خود انجام میدادند دوش گرفتن و گاهی اصلاح صورت بود و در مواردی خیلی کم کسانی با تفکری کمی پیشرفته تراز بقیه از لوسیون استفاده می کردند.اما با گذشت زمان این تفکردر حال از بین رفتن است،این روزها شاهد این هستیم که از بهترین میکاپ آرتیست ها مردان هستند،در اخبار شاهد خبرهای جالبی هستیم  به عنوان مثال شخصیت های مهمی مانند دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا،از پنهان کننده رنگ bronxبرای صورت خود استفاده می کند،یا در سال ۲۰۱۷ رئیس جمهور فرانسه امانوئل مکرون در سه ماه نخست حضور خود 26000 یورو (22،000 پوند) برای آرایش تک تیر انداز های خود هزینه کرده بود!

ویسمای شارما رئیس برند لوریال در بریتانیا، می گوید استفاده از لوازم آرایش در میان مردان، متعلق به نسل سلفی دیگ یک تابو به حساب نمی آید، و ظرف 5 تا 7 سال آینده در فروشگاههای لوازم آرایش شاهد غرفه های مختص مردان خواهیم بود! می بلین(maybelline)یکی از شرکت های شکت های جنبی لورئال برای اولین بار از یک مرد مدل استفاده کرد، در تبلیغ ریمل جدید این برند آمریکایی، مانی گوتیس ستاره شبکه های اجتماعی حضور دارد.

مطالب مرتبط