همه چیز در مورد استایل مونوکروم

افسانه عمادی 2 ماه پیش 0 دقیقه مطالعه
همه چیز در مورد استایل مونوکروم
استایل مونوکروم یکی از ساده ترین راه ها برای شیک و جذاب بودن است؛ که قواعد خاصی ندارد و خیلی راحت میتوانید از استایل مونوکروم در روزمره و حتی روزهایی که برای بیرون رفتن عجله دارید و وقت کافی برای ست کردن رنگ ها ندارید از آن استفاده کرد. درمجله مد و فشن ژومنت هر آنچه در مورد استایل مونوکروم لازم است بدانید توضیح داده شده ؛پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

مفهوم استایل مونوکروم

واژه مونوکروم (MonoChrome) از دو بخش مونو به معنای تک و کروم به معنی رنگ تشکیل شده است؛ که با توجه به معنی آن می توان به تک رنگ بودن استایل اشاره کرد. استایل بسیار محبوب میان بسیاری از زنان و مردان، تیپ و استایل سرتاسر مشکی و یا حتی سرتاسر سفید است که در نهایت یک استایل ساده ولی شیک را برای فرد می سازد. البته به این معنا نیست که حتما سرتا پا از فقط یک رنگ و یا رنگ های اصلی استفاده کرد بلکه در استایل مونوکروم میتوان از طیف های مختلف یک رنگ نیز استفاده کرد. به این معنی است که از سایه روشن بودن یک رنگ می توان در استایل خود استفاده کنید و جذاب شوید.

 استایل مونوکروم

استایل مونوکروم

نحوه استفاده از رنگ ها در استایل مونوکروم

برای انتخاب رنگ در استایل مونوکروم به ویژه در انتخاب سایه های رنگی باید هوشمندانه عمل کنید. این استایل مناسب افرادیست که شهامت یک رنگ پوشیدن را دارند. برای شروع می توانید از رنگ های خنثی و یا مشکی استفاده کنید؛ اگر به این رنگ ها علاقه ایی ندارید ولی می خواهید از این سبک استفاده کنید می توانید از رنگ مورد علاقه تان و یا رنگی که در آن احساس راحتی می کنید بصورت تک رنگ و با طیف های مختلف و هم خانواده ی آن استفاده کنید.

به عنوان مثال اگر به رنگ قرمز علاقه دارید می توانید در انتخاب لباس و اکسسوری ها در استایل خود از رنگ های جیگری، زرشکی، شرابی، عنابی، بژ تیره و حنایی استفاده کنید، که یکی از رنگ ها روشن تر و دیگری تیره تر از قرمز باشد. توجه کنید که می توانید با ترکیب رنگ به صورت سایه روشن یک ترکیب هنرمندانه و شیک را خلق کنید.

استایل مونوکروم

استایل مونوکروم

نکات قابل توجه در استایل مونوکروم

همانطور که گفتیم در استایل مونوکروم باید از یک رنگ استفاده کرد ولی به این معنا هم نیست که همه ی تمرکز خود را به انتخاب رنگ بدهید و به بافت، نوع پارچه، فرم اندام و رنگ پوست خود توجه نداشته باشید. با رعایت این چند نکته ساده می توانید استایل شیک و چشم نوازی داشته باشید.

· توجه به بافت پارچه در سبک مونوکروم

برای پوشیدن لباس به سبک مونومشتاقانه دست به انتخاب بزنید و در انتخاب خود علاقه به خرج دهید. پوشیدن لباس یک رنگ و بدون در نظر گرفتن بافت و نوع پارچه هیچگونه جذابیتی ندارد. فراموش نکنید که این استایل یک سبک لباس پوشیدن است و انتخاب یک رنگ لباس از سر بی حوصلگی نیست.

برای جلوگیری از یک نواختی و زیبا جلوه دادن استایل خود می توانید با استفاده از بافت پارچه، عمق به ظاهر خود اضافه کنید تا ظاهر تک رنگ و یک بعدی نداشته باشید. به عنوان مثال از جنس های ابریشمی، کتانی، جیر، کبریتی، پشمی، کاموایی، حریر، ساتن، پشم و پولک در یک طیف رنگ استفاده کنید.

استایل مونوکروم و تک رنگ

استایل مونوکروم و تک رنگ

· توجه به جزئیات و حفظ تعادل در استایل مونوکروم

اگر در انتخاب رنگ علاقه ایی به استفاده از طیف های رنگی ندارید باید در هنگام انتخاب رنگ در استایل مونوکروم به ترکیب و جزییات استایل خود توجه کنید؛ زیرا در استایل شما تاثیرگذار است. به عنوان مثال اگر از رنگ های جیغ مثل زرد و یا نارنجی استفاده می کنید لازم نیست که کفش و یا حتی جوراب خود را از همین رنگ ها انتخاب کنید. برای اینکه از قانون تک رنگ پیروی کنید و خودتان هم حس بهتری داشته باشید می توانید از صندل یا کفشی که طرح ساده و یا تناژ بسیار کمرنگ از رنگ زرد و یا نارنجی داشته باشد استفاده کنید. دقت کنید که اگر لباس اورسایز می پوشید در قسمت پایین تنه ی خود یک لباس فیت و متناسب برای خود انتخاب کنید.

استایل مونوکروم و تک رنگ

استایل مونوکروم و تک رنگ

· توجه به فرم بدن در پوشش مونوکروم

برای خوش فرم تر نشان دادن اندام خود می توانید از استایل مونوکروم استفاده کنید. اما برای انتخاب رنگ باید فرم بدن خود را بشناسید و توجه داشته باشید که کدام طیف رنگ روی کدام قسمت از بدن شما قرار می گیرید. به عنوان مثال برای پنهان کردن قسمتی از بدنتان که دارای توده ی چربی است می توانید از رنگ های تیره و برای برجسته تر نشان دادن قسمتی از اندام خود از رنگ های روشن استفاده کنید. با استفاده از این تکنیک می توانید یک پوشش زیبا داشته باشید.

به طور کلی سبک تک رنگ برای افرادی که ریزاندام هستند پیشنهاد می شود زیرا پوشش تک رنگ باعث بلندتر نشان دادن آنها می شود اگر خیلی لاغر هستید به جای استفاده از رنگ های تیره در استایل خود از رنگ های اصلی و یا طیف روشن استفاده کنید. اما به این معنا نیست که افراد چاق و یا توپر نمی توانند از آن استفاده کنند. به عنوان مثال اگر کمی اضافه وزن دارید برای لاغر نشان دادن خود بهتر است سرتا پا یک رنگ، مخصوصا رنگ تیره و مشکی در سبک لباس پوشیدن خود استفاده کنید.

استایل مونوکروم افراد سایزپلاس

استایل مونوکروم و تک رنگ

· توجه به رنگ پوست و مو در استایل مونوکروم

اگر میخواهید در سبک تک رنگ خود بدرخشید و بی روح و کسل کننده بنظر نرسید سعی کنید رنگ های متناسب با پوست و موی خود را انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر پوست سفید و رنگ موی روشنی دارید می توانید از تناژ رنگ های تیره در استایل خود استفاده کنید و یا اگر پوست سبزه و رنگ موی تیره ای دارید استفاده از طیف رنگ های روشن پوشش شما را شیک تر می کند.

استایل مونوکروم و تک رنگ

استایل مونوکروم و تک رنگ

· توجه به طرح لباس

اگر به لباس های طرحدار علاقه دارید و به دلیل تک رنگ بودن استایل مونوکروم از آن استفاده نمی کنید سخت در اشتباهید. در این سبک می توانید لباس های طرح دار بپوشید و مجبور نیستید حتما از یک رنگ در لباس پوشیدن خود استفاده کنید اما باید به این نکته توجه کنید که رنگ های طرح لباس با رنگ اصلی در استایل خود باید یکی باشد. 

استایل مونوکروم لباس طرحدار

اهمیت اکسسوری در استایل مونوکروم

همانطور که می دانید اکسسوری ها به عنوان جزئی از استایل به حساب می آیند اما نقش بسیار مهمی در جذابیت پوشش شما دارند. انتخاب اکسسوری مناسب به سبک و رنگ پوشش شما بستگی دارد؛ که از استایل رسمی، نیمه رسمی و یا کژوال استفاده می کنید. اینکه بخواهید اکسسوری و طلای هم رنگ و متناسب با رنگ لباس خود انتخاب کنید کمی سخت است. در انتخاب اکسسوری ها می توانید از رنگ های سایه ی خنثی و رنگ های متضاد استفاده کنید. به عنوان مثال اگر انتخابتان رنگ های گرم است برای جذاب تر کردن سبک لباس پوشیدن خود پیشنهاد می شود، که از گردنبند و دستبند طلا به رنگ زرد استفاده کنید. و همچنین توصیه می شود از طلای سفید برای رنگ های سرد در سبک خود بهره ببرید.

برای رنگ های پاستلی و فانتزی طلای رزگلد بهترین انتخاب برای جذاب کردن سبک تک رنگ خود است. یکی از ویژگی های جذاب این سبک این است که برای معرفی اکسسوری ها، استایل مناسبی است. مخصوصا اگر بخواهید اکسسوری خاص خود را در مرکز توجه قرار دهید. به عنوان مثال اگر کیف یا روسری خود را می خواهید رونمایی کنید سبک مونو  بهترین گزینه برای انتخاب است.

 اکسسوری استایل مونوکروم و تک رنگ 

اکسسوری استایل مونوکروم و تک رنگ

آرایش صورت متناسب با استایل مونوکروم

اگر میخواهید آرایش صورتتان به سبک تک رنگ و هماهنگ با تیپ خود باشد در انتخاب رنگ علاوه بر رنگ پوست و مو به رنگ چشم نیز باید توجه کنید. برای آرایش متناسب با سبک نک رنگ از رنگ های خنثی و از طیف رنگ استفاده شده در لباس خود برای سایه چشم و رژلب استفاده کنید. این نکته را فراموش نکنید که اگر از رنگ های تیره در آرایشتان استفاده کنید از اهمیت و جذابیت پوششتان  را کم می کند و توجه بر روی صورتتان بیشتر می شود. البته استثنا هم وجود دارد به عنوان مثال اگر لباستان از طیف صورتی و گلبهی است بهترین رنگ برای رژلب قرمز است. 

آرایش به سبک مونوکروم

آرایش به سبک مونوکروم

استایل مونوکروم مردانه

نکاتی که گفته شد فقط برای استفاده در لباس پوشیدن خانم ها نیست بلکه اقایان نیز باید به نکات گفته شده توجه کنند. اگر تصمیم دارید از این سبک استایل پیروی کنید جذاب ترین رنگ ها برای شما رنگ های خنثی مثل مشکی، سفید و خاکستری است. توجه داشته باشید که روی یک رنگ زیاده روی نکنید.

استایل مونوکروم-مردانهاستایل مونوکروم-مردانه

امتیاز شما ثبت شد.
0.0 از 5
2 0